Dziedzictwo Osmanów

Cena: 2 309 zł / os. 3 289 zł - 30%

Obliczanie ceny całkowitej ... wait ...
Rezerwuj

Masz pytania do oferty?

Zapytaj o ofertę

Zadzwoń

  • 82 565 46 37
  • 82 562 11 83
  • Pon - Pt: 9.00 - 17.00 / So: 10.00 - 14.00

Opis:

Kategoria
Region
Turcja /

Opis oferty:
Izmir • Sardes • Manisa • Bursa • Stambuł • Troja • Canakkale • Assos • Pergamon • Izmir Podróż śladami słynnych władców Imperium Osmańskiego to jednocześnie niezwykła podróż w czasie. Na trasie są najwspanialsze zabytki Turcji od starożytności do bogatego dziedzictwa osmańskiego. Ciekawy i rozbudowany program zwiedzania Stambułu pozwala poznać historię i współczesność fascynującego miasta na dwóch kontynentach, gdzie spotykają się różne kultury i religie. Zobacz miejsca znane z serialu „Wspaniałe Stulecie”, gdzie zapadały najważniejsze decyzje Imperium Osmańskiego. Rejs po Bosforze gwarantuje niezapomniane wrażenia i widoki, które na długo pozostaną w pamięci. Po pełnym wrażeń tygodniu proponujemy wypoczynek nad morzem w wybranym hotelu z oferty ITAKI. Trasa w Turcji: ok. 1270 km.
1. DZIEŃ. IZMIR
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do IZMIRU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, nocleg.
2. DZIEŃ. SARDES – MANISA (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez SARDES, dawną stolicę prowincji Lidii, jedno z miast wymienionych w opisie Apokalipsy Św. Jana. Znajduje się tu wiele zabytków z czasów starożytnych: Akropol, Świątynia Artemidy, Teatr i Gimnazjon. Przyjazd do MANISY, która była jednym z najważniejszych miast dla książąt osmańskich. W czasach Imperium Osmańskiego Manisa była siedzibą następcy tronu, wybranego przez sułtana. Wizyta w meczecie Muradiye. Przejazd do hotelu w Manisie. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3. DZIEŃ. BURSA (trasa: ok. 300 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURSY, pierwszej stolicy Imperium Osmańskiego, obecnie popularnego ośrodka sportów zimowych w Turcji. Wizyta w dzielnicy Tophane, zwiedzanie grobowców pierwszych władców Imperium Osmańskiego: Osmana i Orhana. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu. Ta wspaniała świątynia została wzniesiona z okazji zwycięstwa sułtana nad władcą węgierskim. Wizyta na Koza Han – Jedwabnym Zajeździe, będącym niegdyś światowym liderem handlu jedwabiem. Część zabytkowych miejsc w Bursie i wioski Cumal?k?z?k została wpisana na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do grobowca księcia Mustafy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
4. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 150 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STAMBUŁU, jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta na dwóch kontynentach. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Zwiedzanie pałacu Dolmabahce, słynącego z bogato dekorowanych, imponujących wnętrz. W jednej z 300 komnat mieszkał i zmarł „ojciec Turków” – Ataturk. Kompleks pałacowy jest wspaniałym przykładem architektury neobarokowej i neoklasycystycznej z przepięknym ogrodem. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Cisterna Basilica. Budowla zwana Zatopionym Pałacem – kolosalny podziemny zbiornik o powierzchni 9500 m², który nie ma odpowiednika na świecie. Cysterna posłużyła jako sceneria do filmu z serii o agencie 007 z Seanem Connerym – „Pozdrowienia z Rosji” oraz do filmu „Inferno". Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4 tys. sklepów można kupić niemal wszystko. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): „Stambuł nocą", czyli wieczorny spacer po mieście. To wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ. STAMBUŁ – TROJA – CANAKKALE (trasa: ok. 400 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w Meczecie Sulejmana, gdzie znajdują się mauzolea sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego żony Hürrem. To właśnie za jego rządów Imperium osiągnęło szczyt potęgi. Meczet jest jednym z największych na świecie, a jego budowniczym był najznakomitszy architekt epoki osmańskiej – Sinan. Zwiedzanie wspaniałego zabytku Hagia Sophia – Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejszej bizantyjskiej budowli w Stambule i jednej z największych obecnie istniejących, uznawanej za jeden z cudów architektonicznych świata. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wizyta w Pałacu Topkapi, czyli imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnym przez ponad 380 lat, znanym z serialu „Wspaniałe stulecie". Przejazd przez Trację, czyli europejską część Turcji, oraz nad cieśniną Dardanele jednym z najdłuższych mostów wiszących na świecie, który ma ponad 4,5 km długości. Zwiedzanie TROI, legendarnego miasta króla Priama. Troja jest miejscem akcji homerowskiej „Iliady”, w której autor barwnie opisał losy Heleny i Parysa oraz greckich i trojańskich bohaterów. Miasto zostało zdobyte za pomocą podstępu z koniem trojańskim. Wojna trojańska była inspiracją dla wielu filmówi i seriali. Do najbardziej znanego należy film „Troja”, na potrzeby którego wykonano wielkiego, drewnianego konia, którego obecnie można podziwiać w centrum miasta CANAKKALE. Zwiedzanie słynnych ruin starożytnego miasta, wpisanych na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
6. DZIEŃ. ASSOS – PERGAMON (trasa: ok. 160 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Assos. Zwiedzanie wspaniałych ruin akropolu ASSOS, położonych malowniczo na wzgórzu z niezapomnianym widokiem na grecką wyspę Lesbos. Przejazd wśród gajów oliwnych i upraw bawełny do antycznego PERGAMONU, wpisanego na listę UNESCO, który zaliczany jest do jednego z najpiękniejszych miast czasów antycznej Grecji. Zwiedzanie akropolu z doskonale zachowanym teatrem i świątynią Trajana. Spacer ze wzgórza przez średnie miasto do Asklepiejonu, świątyni, ośrodka medycznego, gdzie pomoc mogli znaleźć potrzebujący mieszkańcy miasta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
7. DZIEŃ. IZMIR (trasa: ok. 110 km)
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do IZMIRU. W starożytności zwany Smyrną, jest miejscem urodzin Homera, który żył tu na przełomie IX i VIII w p.n.e. Zwiedzanie miasta rozpoczyna się od Aksamitnej Twierdzy. Położona na wzgórzu, była głównym punktem obrony miasta. Dawniej od Twierdzy aż do zatoki ciągnęły się mury obronne, jednak do dzisiejszych czasów przetrwała jedynie Twierdza. Przejazd do starożytnego centrum Izmiru – agory, gdzie znajdują się kolumny z czasów Marka Aureliusza. Przejście do Asansor w starej dzielnicy żydowskej. Jest to ponad stuletnia winda, przyczepiona do skały, która łączy ulice znajdujące się na dolnym i górnym poziomie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): zwiedzanie Efezu. Przejazd do EFEZU, jednego z największych i najlepiej zachowanych starożytnych miast. Zwiedzanie ruin miasta, m.in. Droga Arkadyjska, biblioteka Celsusa, teatr, łaźnie, liczne świątynie i budynki użyteczności publicznej. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
8. DZIEŃ.
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.
ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w hotelach*** w miastach lub w okolicy miast: 2 w Izmirze, 1 w Manisie, 1 w Bursie, 2 w Stambule, 1 w Bergamie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW
UWAGI:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: rejs po cieśninie Bosfor, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnik lokalny, audio guide: ok. 160 EUR/os. (dzieci do 8 lat – 50% zniżki); napiwki: ok. 20 EUR/os.Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą – ok. 30 EUR; wymagane min. 15 osób, grobowiec księcia Mustafy – ok. 10 EUR; wymagane min. 15 osób, Cisterna Basilica – ok 30 EUR; wymagane min. 15 osób, Pałac Topkapi – ok 40 EUR; wymagane min. 15 osób, wycieczka do Efezu – ok 65 EUR; wymagane min. 15 osób,Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.Impreza nie jest polecana dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt przed zakupem w celu sprawdzenia możliwości udziału w wyciecze.

Galeria:

Dziedzictwo Osmanów/1
Dziedzictwo Osmanów/2
Dziedzictwo Osmanów/3
Dziedzictwo Osmanów/4
Dziedzictwo Osmanów/5
Dziedzictwo Osmanów/6
Dziedzictwo Osmanów/7
Dziedzictwo Osmanów/8
Dziedzictwo Osmanów/9
Dziedzictwo Osmanów/10
Dziedzictwo Osmanów/11

Terminy

Wyjazd od
Powrót przed
Transport
Wyjazd z
Wyżywienie
Ilość dni
Dorośli
Dzieci
Proszę czekać ...

Położenie

Proszę czekać ...